+48 600 958 248 kontakt@emstorun.pl

Trening dla każdego

  • Zdrowy wygląd i silniejsze mięśnie
  • Redukcja cellulitu
  • Spalanie tłuszczu
  • Przyspieszony metabolizm

Trenuj 30 minut 2 razy w tygodniu! 

Co to jest trening EMS?

Trening z użyciem elektrostymulacji mięśni to najbardziej efektywna metoda treningowa, rehabilitacyjna i ogólnorozwojowa XXI wieku

Trening EMS polega na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości szczególnie mięśni szkieletowych. Precyzyjne umiejscowienie elektrod stymuluje jednocześnie dziewięć głównych grup partii mięśniowych, co maksymalizuje efekt treningu i pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie, trening zajmuje tylko ok. 30 minut. Elektrody umieszczone są dokładnie na najważniejszych grupach mięśniowych, więc impulsy docierają zawsze do celu. Efekty widoczne są już po 4 tygodniach. Co więcej, intensywny trening siłowy normuje metabolizm. Ciało zmienia sposób wykorzystywania kalorii i szybko pozbywa się zbędnej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Impulsy oddziałują bezpośrednio na mięśnie, nie obciążając przy tym stawów. Najlepszym sprzętem do ćwiczeń jest własne ciało.

EMS vs KLASYCZNY TRENING

Czas pojedynczego treningu

30 min

90 min

Optymalna częstotliwość

1-2 razy w tyg.

3-5 razy w tyg.

Widoczność rezultatów

po 4-6 sesjach

po 15-20 sesjach

Szybkość utraty tkanki tłuszczowej

3 x szybciej

Standardowo

Przyspieszenie metabolizmu

Tak

Nie

Likwidacja celullitu

Szybciej

Wolniej

Trening mięśni głębokich

Zawsze

Wybrane ćwiczenia

Wzmocnienie i korekta postawy

Zawsze

Wybrane ćwiczenia

Obciążenie stawów

Znikome

Wysokie

EMS vs KLASYCZNY TRENING

Czas sesji

30 min

90 min

Opt. częstotliwość

1-2 razy w tyg.

3-5 razy w tyg.

Rezultaty

po 4-6 sesjach

po 15-20 sesjach

Utrata tkanki tłuszczowej

3 x szybciej

Standardowo

Przyspieszenie metabolizmu

Tak

Nie

Likwidacja cellulitu

Szybciej

Wolniej

Trening mięśni głębokich

Zawsze

Wybrane ćwiczenia

Korekta postawy

Zawsze

Wybrane ćwiczenia

Obciążenie stawów

Znikome

Wysokie

To warto wiedzieć!

Trening EMS to stosunkowo nowa metoda, dlatego spotyka się z licznymi pytaniami.

Poniżej odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Jak wygląda trening EMS?
Przed pierwszym treningiem poprosimy Cię o wypełnienie Karty uczestnika Treningu EMS oraz podpisanie Regulaminu (formularze do pobrania w stopce strony). Chwilę porozmawiamy, aby zrozumieć jakie są Twoje oczekiwania i jakie efekty chcesz uzyskać. Następnie poprosimy Cię o przebranie się w strój bawełniany (jeśli takiego nie posiadasz, możesz zakupić go w studio), a w tym czasie Trener przygotowuje kombinezon z elektrodami – należy spryskać je wodą celem lepszego przewodnictwa prądu. Po nałożeniu kombinezonu ustawiamy siłę impulsu po kolei na 9 grup mięśniowych według Twoich odczuć i następuje ok. 5-minutowa rozgrzewka. Trening właściwy trwa ok. 20 minut i składa się na niego 4-5 ćwiczeń w seriach, po czym rozluźniamy mięśnie w trybie Relaks przez ok. 5 minut. Dobieramy ćwiczenia indywidualnie do Twoich możliwości i potrzeb. Nie stosujemy gotowych programów treningowych. Obwody i wagę mierzymy raz w miesiącu dla zobrazowania efektów.
Czy treningi EMS pomogą mi schudnąć?
Jeżeli taki jest Twój cel, to treningi EMS z pewnością pomogą Ci go osiągnąć. Podczas treningu EMS stymulowane są mięśnie głębokie, które podkręcają metabolizm i zwiększają wydatek energetyczny. Oznacza to, że w połączeniu z odpowiednim odżywianiem energia będzie pobierana z tkanki tłuszczowej. Na początku będzie to najlepiej widoczne w obwodach, ponieważ tkanka mięśniowa jest cięższa od tłuszczowej.
Wyniki Twojej pracy najlepiej zobrazuje analiza składu ciała wykonywana cyklicznie naszym analizatorem InBody.
Kiedy zobaczę pierwsze efekty treningu EMS?
Pierwsze efekty zaobserwujesz już po kilku treningach. Wszystko zależy od Twoich predyspozycji, zaangażowania, intensywności i częstotliwości treningów, ale również sposobu odżywiania. Trenując regularnie z pewnością zauważysz szybsze efekty niż w przypadku tradycyjnego treningu na siłowni.
Jaki strój do ćwiczeń ubrać?

Do treningu potrzebny jest przylegający strój, zawierający min. 90% bawełny z rękawem przynajmniej do łokcia oraz nogawką przynajmniej do kolana.

Strój taki można także zakupić w studio.

Jak się przygotować do ćwiczeń?

Najpóźniej godzinę przed treningiem zjedz lekki posiłek. Nie jest potrzebne żadne przygotowanie treningowe. Wszystko wytłumaczymy i pokażemy na miejscu. Zabierz ze sobą sportowe buty, skarpetki oraz bawełniany strój (możesz go również zakupić w studio).

Czy stosowanie elektrostymulacji boli?
Większość osób uważa odczucia związane z elektrostymulacją za przyjemne lub neutralne. Na początku treningu dostosowujemy impuls do Twoich odczuć i nie przekraczamy granicy bólu.
Jakie są przeciwskazania do treningu?
Najczęstszymi i bezwzględnymi przeciwwskazaniami są implantowane stymulatory pracy serca oraz padaczka. W chorobach serca i neurologicznych, zawsze należy zasięgnąć rady lekarskiej. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie elektrostymulacji w okolicach nowotworów, gdyż terapia może w wyjątkowych przypadkach spowodować progresję zmian. Nie powinno się także aplikować elektrod na brzuchu ciężarnej.
Czy są ograniczenia wiekowe do elektrostymulacji?
Elektrostymulacja nie jest wskazana u dzieci, choć z powodzeniem stosuje się ją po 16 roku życia. U osób nawet w podeszłym wieku aplikowanie elektrostymulacji nie jest przeciwwskazane.
Czy trening EMS jest bezpieczny?
Elektrostymulacja jest jak najbardziej bezpieczna. Od wielu lat z powodzeniem stosuje się ją w medycynie, sporcie, rehabilitacji, fizjoterapii, a w ostatnich latach również w salonach SPA.
Prowadzę siedzący tryb życia i bolą mnie plecy, czy trening EMS mi nie zaszkodzi?
Wręcz przeciwnie! Trening EMS jest szczególnie wskazany dla osób cierpiących na bóle pleców. Odczucia bólowe bardzo często zmniejszają się lub znikają już po pierwszej sesji z EMS.