+48 600 958 248 kontakt@emstorun.pl
Zaznacz stronę

EMS-trening dla każdego

  • Zdrowy wygląd i silniejsze mięśnie
  • Redukcja cellulitu
  • Spalanie tłuszczu
  • Przyspieszony metabolizm

Trening 30min 2 razy w tygodniu! 

Co to jest trening EMS?

Trening z użyciem elektrostymulacji mięśni to najbardziej efektywna metoda treningowa, rehabilitacyjna i ogólnorozwojowa XXI wieku

Trening EMS polega na stymulacji impulsami prądu stałego i zmiennego o różnej częstotliwości szczególnie mięśni szkieletowych. Precyzyjne umiejscowienie elektrod stymuluje jednocześnie dziewięć głównych grup partii mięśniowych, co maksymalizuje efekt treningu i pozwala na osiągnięcie pożądanych efektów w bardzo krótkim czasie, trening zajmuje tylko ok. 30 minut. Elektrody umieszczone są dokładnie na najważniejszych grupach mięśniowych, więc impulsy docierają zawsze do celu. Efekty widoczne są już po 4 tygodniach. Co więcej, intensywny trening siłowy normuje metabolizm. Ciało zmienia sposób wykorzystywania kalorii i szybko pozbywa się zbędnej tkanki tłuszczowej i cellulitu. Impulsy oddziałują bezpośrednio na mięśnie, nie obciążając przy tym stawów. Najlepszym sprzętem do ćwiczeń jest własne ciało.

EMS vs KLASYCZNY TRENING

Czas pojedynczego treningu

Optymalna częstotliwość

Widoczność rezultatów

Szykość utraty tkanki tłuszczowej

Przyspieszenie metabolizmu

Likwidacja cellulitu

Trening mięsni głebokich

Wzmocnienie i korekta postawy

Obciążenie stawów

30 min

1-2 razy w tyg.

po 4-6 sesjach

3 x szybciej

Tak

Tak

Zawsze

Zawsze

Znikome

90 min

3-5 razy w tyg.

po 15-20 sesjach

standardowo

Nie

Nie

Wybrane ćwiczenia

Wybrane ćwiczenia

Wysokie

EMS vs KLASYCZNY TRENING

Czas sesji

Opt. częstotliwość

Pierwsze rezultaty

Spalanie tłuszczu

Lepszy metabolizm

 Redukcja cellulitu

Mięsnie głebokie

Kręgosłup i postawa

Obciążenie

30 min

1-2 razy w tyg.

po 4-6 sesjach

3 x szybciej

Tak

Tak

Zawsze

Zawsze

Znikome

90 min

3-5 razy w tyg.

po 15-20 sesjach

standardowo

Nie

Nie

Wybrane ćwiczenia

Wybrane ćwiczenia

Wysokie

Rozwiewamy wątpliwości

Trening EMS to stosunkowo nowa metoda, dlatego spotyka się z licznymi pytaniami.

Poniżej odpowiedzi na najczęstsze z nich.

Jak wygląda trening EMS?
Przed pierwszym treningiem poprosimy Cię o wypełnienie Karty uczestnika Treningu EMS oraz podpisanie Regulaminu (formularze do pobrania w stopce strony). Chwilę porozmawiamy, aby zrozumieć jakie są Twoje oczekiwania i jakie efekty chcesz uzyskać. Następnie poprosimy Cię o przebranie się w strój bawełniany (jeśli takiego nie posiadasz, możesz zakupić go w studio), a w tym czasie Trener przygotowuje kombinezon z elektrodami – należy spryskać je wodą celem lepszego przewodnictwa prądu. Po nałożeniu kombinezonu ustawiamy siłę impulsu po kolei na 9 grup mięśniowych według Twoich odczuć i następuje ok. 5-minutowa rozgrzewka. Trening właściwy trwa ok. 20 minut i składa się na niego 4-5 ćwiczeń w seriach, po czym rozluźniamy mięśnie w trybie Relaks przez ok. 5 minut. Dobieramy ćwiczenia indywidualnie do Twoich możliwości i potrzeb. Nie stosujemy gotowych programów treningowych. Obwody i wagę mierzymy raz w miesiącu dla zobrazowania efektów.
Czy treningi EMS pomogą mi schudnąć?
Jeżeli taki jest Twój cel, to treningi EMS z pewnością pomogą Ci go osiągnąć. Podczas treningu EMS stymulowane są mięśnie głębokie, które podkręcają metabolizm i zwiększają wydatek energetyczny. Oznacza to, że w połączeniu z odpowiednim odżywianiem energia będzie pobierana z tkanki tłuszczowej. Na początku będzie to najlepiej widoczne w obwodach, ponieważ tkanka mięśniowa jest cięższa od tłuszczowej.
Kiedy zobaczę pierwsze efekty treningu EMS?
Pierwsze efekty zaobserwujesz już po kilku treningach. Wszystko zależy od Twoich predyspozycji, zaangażowania, intensywności i częstotliwości treningów, ale również sposobu odżywiania. Trenując regularnie z pewnością zauważysz szybsze efekty niż w przypadku tradycyjnego treningu na siłowni.
Czy stosowanie elektrostymulacji boli?
Większość osób uważa odczucia związane z elektrostymulacją za przyjemne lub neutralne. Na początku treningu dostosowujemy impuls do Twoich odczuć i nie przekraczamy granicy bólu.
Jakie są przeciwskazania do treningu?
Najczęstszymi i bezwzględnymi przeciwwskazaniami są implantowane stymulatory pracy serca oraz padaczka. W chorobach serca i neurologicznych, zawsze należy zasięgnąć rady lekarskiej. Przeciwwskazaniem jest także stosowanie elektrostymulacji w okolicach nowotworów, gdyż terapia może w wyjątkowych przypadkach spowodować progresję zmian. Nie powinno się także aplikować elektrod na brzuchu ciężarnej.
Czy są ograniczenia wiekowe do elektrostymulacji?
Elektrostymulacja nie jest wskazana u dzieci, choć z powodzeniem stosuje się ją po 16 roku życia. U osób nawet w podeszłym wieku aplikowanie elektrostymulacji nie jest przeciwwskazane.
Czy trening EMS jest bezpieczny?
Elektrostymulacja jest jak najbardziej bezpieczna. Od wielu lat z powodzeniem stosuje się ją w medycynie, sporcie, rehabilitacji, fizjoterapii, a w ostatnich latach również w salonach SPA.
Prowadzę siedzący tryb życia i bolą mnie plecy, czy trening EMS mi nie zaszkodzi?
Wręcz przeciwnie! Trening EMS jest szczególnie wskazany dla osób cierpiących na bóle pleców. Odczucia bólowe bardzo często zmniejszają się lub znikają już po pierwszej sesji z EMS.